Job hos Danske Fodterapeuter

Danske Fodterapeuter har følgende ledige job:

Læringskonsulent

Stillingen som digital læringskonsulent er en nyoprettet stilling, hvor du vil indgå i et nyt team i Danske Fodterapeuters sekretariat. Hovedformålet med det nye team er at styrke fodterapeuters kompetencer gennem udvikling af helt nye kursusaktiviteter og efteruddannelsestilbud til vores 1800 medlemmer.

Klik hvis du vil læse mere

Om os

Danske Fodterapeuter er brancheorganisation for statsautoriserede fodterapeuter, der varetager medlemmernes faglige, juridiske og politiske interesser. Langt størstedelen af foreningens 1800 medlemmer er selvstændigt erhvervsdrivende.

I sekretariatet er vi er 11 medarbejdere, der udgør et fagligt stærkt og veletableret hold, som dækker en bred vifte af opgaver for vores medlemmer. Vi lykkes godt med at løfte i flok og nå store mål sammen. Humor og kage er en vigtig bestanddel i vores gode samarbejde, og vi har gode ansættelsesvilkår. Vi holder til i Albertslund, 20 minutter med S-tog fra København H.

Uopfordrede ansøgninger

Af GDPR mæssige årsager modtager Danske Fodterapeuter IKKE uopfordrede ansøgninger.

Uopfordrede ansøgninger slettes ved modtagelse og uden yderligere information

Vi glæder os til at møde dig.
Sidebar
Sidebar